Wyścigi w kopalni Salina Turda 2017 w ramach DCL

W sobotę 14 października (2017) w rumuńskiej kopalni soli Salina Turda rozpoczęły się drugie w historii wyścigi dronów zorganizowane w ramach DCL – Drone Champions League – europejskiej ligi (rodem z Niemiec) w wyścigach dronów. Są to czwarte zawody w ramach DCL w 2017, w grudniu (2-3.12) zostanie rozegrany ostatni wyścig w Berlinie.

W wyścigach w ramach DCL uczestniczy 8 team’ów, a wśród zawodników możecie spotkać trzech Polaków: Mac Poschwald (team NEXXBLADES), Krzysztof Chartanowicz (team GEMFAN) i Andrzej Krasny (oficjalnie jako reprezentant Francji w team IRC RACING). Relacja z wyścigów była prowadzona na żywo na YT i można ją wciąż obejrzeć tutaj:

Finaliści i zwycięzcy DCL w Salina Turda (2017)

W przeciwieństwie do zeszłego roku, tym razem wyścigi miały charakter drużynowy, nie indywidualny, więc to poszczególne zespoły rywalizowały ze sobą, a każdy zawodnik w poszczególnych wyścigach mógł zdobyć dla swojej drużyny cenne punkty.

Salina Turda - DCL Teams - 2017

Po dwóch dniach rozgrywek na podium stanęły trzy zespoły:

  1. ROTORAMA
  2. IRC RACING
  3. NEXXBLADES

Tym samym Mac Poschwald (NEXXBLADES) oraz Andrzej Krasny (IRC RACING) mogli cieszyć się ze zwycięstwa swoich zespołów. A tak swoje zwycięstwo celebrowali zawodnicy na podium, który gratulujemy.

Przed zespołami biorącymi udział w DCL pozostał jeden wyścig w Berlinie, po nim rozstrzygnie się kto wygrał tegoroczny sezon DCL. Punktacja po wyścigach w kopalni soli w rumuńskiej miejscowości Turda prezentuje się następująco:

DCL - punktacja po wyścigach w Salina Turda 2017
DCL – punktacja po wyścigach w Salina Turda 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *