Wyścigi dronów podczas DRON Festiwalu 2017!

W dniach 13-14 maja 2017 w Gdyni podczas trzeciej edycji DRON Festiwal’u odbędą się wyścigi dronów w randze Pucharu Świata FAI – Międzynarodowej Federacja Lotnicza (FAIFédération Aéronautique Internationale). Teren, na którym będą odbywać się wyścigi to teren Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Informacja jest już potwierdzona, organizatorzy uzgadniają ostatnie rzeczy z Aeroklubem Polskim oraz federacją FAI, by impreza została wpisana do oficjalnego kalendarza zawodów FAI na rok 2017. Tym samym wyścigi organizowane podczas tegorocznego DRON Festiwalu mogą być największą tego typu imprezą w Polsce. Ma to jednak swoje konsekwencja w wymaganiach od uczestników – ponieważ jest to impreza oficjalna FAI to zawodnicy przystępuący do wyścigów muszą posiadać… licencje sportowe Aeroklubu Polskiego. To z kolei wymaga by zapisali się do AP jako członkowie np. poprzez lokalny aeroklub, w ten sposób będą mogli oficjalnie reprezentować Polskę na imprezach zliczanych do Pucharu Świata FAI. 

DRON Festiwal - Dron Race 2016
DRON Festiwal – Dron Race 2016 – źródło: facebook.com/dronfestiwal

Organizatorzy już po raz trzeci organizują w tym roku zarówno DRON Festiwal, jak i same wyścigi dronów, które się odbywają w ramach tego festiwalu. Pierwsze wyścigi w 2015 w ramach DF odbywały się na parkingu podziemnym, rok później impreza „wyszła już na powietrze” i miała status zawódów w randze Pucharu Świata, w tym roku to już ranga Pucharu Świata! Brawo dla organizatorów i czekamy z niecierpliwością na szczegóły, które mają pojawić się wkrótce na stronie oficjalnej F3U (klasa dronów wyścigowych w klasyfikacji FAI): http://f3u.pl/.

Odnośniki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *