Walkera F210 3D Edition – jeszcze szybszy i mocniejszy następca F210!

Jeszcze nie zdążyliśmy dobrze ochłonąć po premierze szybkiego małego drona wyścigowego Walkera F210, który został bardzo ciepło przyjęty na światowym rynku, a już Walkera zaskakuje nas kolejną odsłoną tego racer’a o nazwie Walkera F210 3D Edition. Czemu następna (czy raczej starszy brat) F210 nosi nazwę „3D Edition” i czym różni się od poprzednika – o tym poniżej.

3D czyli jak?

W zasadzie wszystkie maszyny latające latają 3D, bo wykorzystują wszystkie 3 wymiary do poruszania się. Zatem drony nie są tu żadnym wyjątkiem i poprzedni F210 też latał w trzech wymiarach. Skąd zatem teraz dopisek 3D przy nazwie? Chyba tę kwestię bardzo szybko wyjaśni poniższy film reklamowy Walkera F210 3D Edition:

Jeśli ktoś wciąż nie zauważył różnicy to podpowiem – Walkera F210 3D Edition potrafi latać „do góry nogami” i w zasadzie w dowolnej płaszczyźnie, wykonując praktyczne wszystkie figury akrobacyjne. I nie chodzi tu o bycie przez chwilę „do góry nogami” racer’em, który robi loop’a czy inny szybki wywrót. F201 3D Edition posiada nowe regulatory ESC, które w ułamku sekundy odwracają kierunek obrotu silników powodując odwrotny ciąg od śmigieł. Dzięki temu może cały czas lecieć w odwróconej pozycji!

Do takich manewrów potrzebny jest przede wszystkim odpowiedni ESC (regulator z możliwością zmiany kierunku obrotu silników), odpowiednie śmigła generujące taki sam ciąg – obracając się w obie strony, ale również dobry niezawodny kontroler lotu oraz szybki czas reakcji odbiornika i kontrolera jednocześnie. W tym celu Walkera jeszcze bardziej zoptymalizowała czas odpowiedzi nadajnika – przyspieszyła go 4-krotnie do poziomu 5 milisekund. Sercem drona jest autorski kontroler FCS-F210 F3D.

Za odbiór obrazu FPV wciąż odpowiada kamera FPV 700TVL z kątem widzenia 120 stopni w wysokiej jakości HD i z opcją „night vision”.

F210 3D Edition przeszedł kilka drobnych zmian wizualnych – prawdopodobnie głównie dla odróżnienia go od F210. Zamiast czarnej wersji kolorystycznej Walkera proponuje opcję niebieską lub pomarańczową (owiewka kamery i śmigła). Co ciekawe w oficjalnym sklepie Walkera (shop.walkera.com) nie ma nigdzie mowy o pomarańczowych elementach, ale da się je zobaczyć w różnych recenzjach edycji F210 3D, które już krążą po sieci:

Walkera F210 3D
Źródło: dronemission.com

Aktualna oficjalna cena za drona Walkera F210 w wersji 3D to $449. Podstawowa wersja F210 kosztuje w shop.walkera.com to $369. Czy warto dopłacać aż $80 do wersji 3D? Cóż, osobiście nie znam innych racer’ów, które dawały by taką możliwość latania „do góry nogami” jak F210 3D!

One thought on “Walkera F210 3D Edition – jeszcze szybszy i mocniejszy następca F210!

  • 3 maja 2016 at 18:35
    Permalink

    Ciekawe cze failsafe w tej edycji działa…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *