Paris Drone Festival 2017 już w najbliższy weekend

W najbliższą niedzielę – 4 czerwca 2017 – na Polach Elizejskich w Paryżu odbędzie się druga edycja imprezy o nazwie Paris Drone Festival. Trzeba przyznać, że to wymarzona miejscówka na taką imprezę tym bardziej, że w ramach festiwalu na Polach Elizejskich odbędą się również wyścigi dronów!

Paris Drone Festival 2017

Festiwal startuje o godzinie 13:00. Jest imprezą otwartą i bezpłatną. Będzie promował odpowiedzialne korzystania z dronów oraz społeczną akceptację bezzałogowców w Paryżu poprzez pokazanie różnych cywilnych zastosowań BSP, w tym dyscypliny sportowej: wyścigów dronów. W zeszłym roku impreza przyciągnęła na Pola Elizejskie w Paryżu ponad 150.000 widzów. Organizatorzy liczą, że druga edycja Paris Drone Festival będzie cieszyć się jeszcze większą popularnością.

Paris Drone Festival 2017

Jedną z największych atrakcji dla przybyłych widzów będą z pewnością zaplanowane wyścigi dronów. Piloci rywalizować będą na torze o długości 600 metrów o specyficznej budowie. Większość wyścigów dronów odbywa się na otwartych przestrzeniach lub stadionach. Tutaj organizatorzy mają do dyspozycji dość wąski, ale za to długi obszar dlatego tor będzie miał tylko dwa nawroty o 180 stopni, a pozostałe przeszkody będą ustawiane w linii prostej. Co ciekawe połowa toru będzie umiejscowiona… pod ziemią w tunelu samochodowym!

Paris Drone Festival 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *