Nowe gogle FPV Glaxxes G619

W jednym z największych chińskich sklepó e-commerce Banggood.com pojawiła się zapowiedź nowych gogli FPV o nazwie Glaxxes G619. Niby nic szczególnego – obecnie nowy model gogli wchodzi do sprzedaży przynajmniej raz w miesiącu. Glaxxes G619 wyróżniają się jedna wyglądem i konstrukcją zarówno od sztandarowych FatSharków jak i od tańszych gogli „kubełkowych” typu Quanum czy Eachine.

Planowana cena nowych gogli FPV to niecałe $163 (ok. 700zł przy obecnym kursie dolara) co plasuje gogle w średniej półce cenowej.

Gogle FPV Glaxxes G619

Podstawowe wyposażenie to wbudowany odbiornik 5.8GHz 40-kanałowy, NTSC/PAL, wbudowana bateria 2000mAh, wejście AV In 2.5mm oraz słuchawkowe 3.5mm. Gogle posiadają również antenę prostą na złączu SMA. Gogle Glaxxes G619 mają również nagrywarkę, która może nagrywać obraz z odbiornika FPV jak również nadawany z AV In. Wspierane są karty microSD do pojemności 32Gb.

To co wyróżnia te gogle to sama konstrukcja oparta raczej o okulary i do zdecydowaniej zabudowane niż FatSharki. Gogle Glaxxes G619 zostały wyposażone w jeden ekran LCD (monokular) o przekątnej 9.8 cali i rozdzielczości WVGA 854×480 pikseli. Poza wyświetlającym obraz ekranem LCD osłona przednia gogli jest w pełni przeźroczysta przez co moża patrzeć na obraz FPV, ale również obserwować drona gołym okiem. Kąt widzenia obrazu (FOV) wynosi tutaj 35 stopni.

Gogle FPV Glaxxes G619

Gogle mają wymiary 176x65x46mm i ważą jedynie 128g. Posiadają regulowany pasek z tyłu, który można dostosować indywidualnie do obwodu głowy. W opisie produktu zawarto również informację, że będą mogły być używane bez problemu przez osoby noszące okulary korekcyjne (oczywiście chodzi o korzystanie z gogli bez ich zdejmowania).

Podstawowe pytanie jakie się nasuwa to czy taki rodzaj pojedynczego LCD połączonego z przeźroczystym materiałem i możliwością patrzenia nieuzbrojonym okiem będzie rzeczywiście ułatwieniem czy utrudnieniem. Na pewno ciężej będzie się wczuć i skupić na lataniu racer’ami, tym bardziej, że to monokular. Z drugiej strony takie gogle FPV mogą się bardzo dobrze sprawdzić do pilotowania innych dronów, gdzie FPV jest tylko dodatkiem i nie jest stale potrzebne, natomiast ważne jest również zerkanie jednym okiem na drona z ziemi. Jeśli nie mamy obserwatora to te gogle mogą nam sporo ułatwić.

Produkt można śledzić tutaj na Banggood.com – póki co jest tylko możliwość zapisania się na alert, gdy produkt będzie dostępny – dostaniemy powiadomienie mailowe o tym fakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *