Nowe baterie do racer’ów – Tattu R-Line 1300mAh

Zaczynając zabawę w wyścigi dronów osoby początkujące nie mają specjalnie dużych wymagań co do prędkości i mocy drona. Bardzo szybka maszyna w rękach kompletnie niedoświadczonego pilota kończy zwykle roztrzaskana o ziemię. Z tego względu podstawowe drony wyścigowe do nauki latania wyposażane są zwykle w średniej klasy silniki oraz regulatory o maksymalnym prądzie pobierania w okolicach 12A, który i tak nie często jest wykorzystywany.

W takich sytuacjach baterie Lipo o wydajności 25-30C również nie powinni sprawiać problemów. Sytuacja ma się jednak „z goła inaczej” gdy zaczynamy latać wyczynowo. Wprawdzie pojemność baterii wciąż jest ograniczona do 1300-1550mAh, ale za to ilość cel oraz wydajność prądowa zaczyna szybko rosnąć – proporcjonalnie do zapotrzebowania naszych silników i wydajności regulatorów.

Z myślą o takich pilotach, którzy ze swoich pakietów lipo wyciągają dosłownie maksimum, firma Gens Ace znana z produkcji znakomitych pakietów lipo do dronów (nie tylko wyścigowych, ale również potężnych dronów do filmowania), stworzyła serię pakietów Tattu R-line, w domyśle „Racing-line”. Są to specjalne pakiety w szczególności dla wyczynowych pilotów dronów wyścigowych. Spytacie o maksymalną wydajność prądową? Wynosi ona aż 95C (190C chwilowy)!!!

Pakiet składa się z 4 cel (4S1P), czyli ma napięcie 14,8V i waży 172,6g. Zakończony jest standardową wtyczką prądową XT-60 oraz wtykiem balansera JST-XH. Wymiary pakietu to 72mm x 36mm x 32mm. Według producenta z pakietu Tattu R-Line 1300mAh 4S można stale pobierać aż 65A prądu, a chwilo – 123,5A.

Pakiet Tattu R-Line 1300mAh 95C 4S1P można teraz zamówić w opcji pre-order w promocyjnej cenie €32.38 do 1 sierpnia, później regularna cena to €35.99. Tutaj link do sklepu genceace.de: http://www.gensace.de/tattu-r-line-1300mah-95c-4s1p-lipo-battery-pack.html.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *