Mac wygrywa IDRA Challengers Cup Vilnius 2017

Maciej Poschwald wygrywa kolejne zawody międzynarodowe! Tym razem to IDRA Challengers Cup Vilnius, które odbywały się w Wilnie – stolicy Litwy. Wyścig odbywał się w wyjątkowej scenerii starego miasta – pośród zabytków Wilna. Zawody były częścią większego festiwalu LOGIN 2017 poświęconego innowacji i nowoczesnym technologiom informacyjnym i komunikacyjnym (ICT).

IDRA Challengers Cup Vilnius 2017 odbyła się w dniach 25-26 maj 2017 w samym centrum Wilna – przy placu obok Katedry Wileńskiej w niesamowitej i rzadko spotykanej scenerii dla wyścigów dronów.

Zawody IDRA Challengers Cup Vilnius 2017 w Wilnie
Źródło: facebook.com

Nagrody za pierwsze miejsca były bardzo symboliczne:  za I miejsce – 200 EUR; II miejsce – 100 EUR; III miejsce – 50 EUR. Dodatkowo firma EMAX ufundowała nagrody: I miejsce – PNP Babbyhawk drone; II mie jsce– 4 silniki RS2205S  and 4 regulatory Bullet 30A; III miejsce – 4 silniki RS2205S; IV miejsce – 4 regulatory Bullet 30A.

Maciej Poschwald nie zawiódł i udowodnił ponownie (po zawodach w Gdynii) swoją wysoką formę, ale nie tylko on! Do ścisłej czołówki doszli również: Krzysztof Chartanowicz, który niestety w półfinale miał kolizję z innym zawodnikiem i odpadł oraz Piotr Walędziak, który zdobył zasłużone 4-te miejsce. Poniżej jeden z przelotów Maćka nagrany kamerą GoPro:

A tutaj przelot Piotra Walędziaka (Valoz FPV) zakończony niestety kraksą co poskutkowało zajęciem 4-tej pozycji:

Gratulujemy „naszym” oraz wszystkim zwycięzcom. Bez dwóch zdań Polska ma godnych reprezentantów w tym sporcie!

IDRA to skrót od International Drone Racing Association – międzynarodowe stowarzyszenie „drone racingu” odpowiedzialne za organizację do tej pory takich wydarzeń jak North America Cup, GiGA World Masters czy słynne World Drone Prix w Dubaju. Challengers Cup to seria wyścigów pucharowych odbywających się w różnych lokalizacjach na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *