Falcore – wyścigówka od Connex

Falcore to kolejny racer w wersji RTF, który ujrzał niedawno światło dzienne. Niby nic – pisałem kilka dni temu o podobnym projekcie UVify Draco, który bazuje na podobnych założeniach. Sęk w tym, że Falcore to produkt Connex, a Connex to producent chyba pierwszego i sprawdzonego w boju systemu transmisji FPV w wysokiej jakości Full HD, który ma minimalne opóźnienia i jest dedykowany stricte dla pilotów dronów wyścigowych. Zatem co potrafi dron Falcore Connex?

Na początek polecam obejrzeć film „reklamowy”, który nie jest do końca spotem reklamowym drona Falcore Connex, bo trwa ponad 4 minuty. To raczej wprowadzenie do tematu: po co i jak powstał Falcore?

Connex postawił sobie za cel stworzenie drona wyścigowego dla wszystkich – nie tylko dla doświadczonych pilotów. Czy to dobrze? Z jednej strony osoby, które same tworzą swoje racer’y mogą nie chcieć używać takiej gotowej maszyny z różnych względów. Z drugiej strony – Connex znacząco ograniczyłby sobie grupę odbiorców tworząc od podstaw drona jedynie dla zaawansowanych pilotów. Tak powstał Falcore – wyścigówka, którą polata pewnie każdy, nawet początkujący. Co za tym przemawia? Chociażby sonary zamocowane pod spodem drona, które utrzymają go zawsze w bezpiecznej odległości od ziemi (oczywiście jeśli będzie latał w odpowiedni trybie – tutaj znacząco nazywa się on „Shield”).

Falcore Connex

Warto od razu zwrócić uwagę na to, że silniki zamocowane są na ruchomych rurkach, które zmieniają kąt ich nachylenia przez co dron może lecieć szybciej. Rozwiązanie raczej rzadko obecnie stosowane, bo większość pilotów woli mieć silniki na stałe zamontowane z osią silnika prostopadle do ziemi, a prędkość nadaje się racerom poprzez bardzo duże nachylenie drona względem ziemi. Niestety w takim układzie zastosowanie sonarów nie miałoby racji bytu, bo nie kierowałyby prostopadle w ziemię więc w nie działały by prawidłowo. Connex musiał zatem wybrać – albo sonary i nachylane silniki, albo nie. Wybrał opcję pierwszą.

Falcore Connex

Coś, co z pewnością zainteresuje nawet największych wymiataczy to sam system HDFPV. To nowa jakość latania z podglądem z kamery. O ile w analogowych kamerach z obrazem bywa różnie – raz, że zdarzają się zakłócenia, a dwa, że sama jego jakość powoduje, że często nie widać np. gałęzi drzew, albo są widoczne zbyt późno, gdy już w zasadzie w nie wlatujemy. Connex Pro Sight (system FPV od Connex) pozwala cieszyć się szybkim agresywnym lataniem bez znaczących opóźnień z super jakością obrazu – czyli dostajemy jeszcze więcej przyjemności z samego latania.

Falcore Connex będzie sprzedawany w zestawie RTF, z wszystkimi akcesoriami potrzebnymi do latania prócz gogli FPV – te trzeba sobie dokupić samemu. Warto wybrać takie, które mają wejście HDMI, żeby oczywiście w pełni wykorzystać możliwości transmisji obrazu HDFPV.

Falcore Connex

Z innych ciekawostek i specyfikacji drona mamy:

  • prędkość maksymalną około 80mph, czyli około 130 km/h
  • przycisk Stop & Land do łatwego, szybkiego i gładkiego lądowania automatycznego
  • dodatkowo można dokupić zakładane i zdejmowane osłony śmigieł do latania wewnątrz budynków
  • ramiona drona można w łatwy sposób zdemontować do transportu Falcore
  • złącze baterii to XT60 pod 4S – jest to standard kompatybilny z większościa dostępnych baterii na rynku
  • FC bazuje na modelu F3 kompatybilnym z oprogramowaniem Cleanflight
  • ACRO mode oraz Shield mode – jeden dla zaawansowanych użytkowników, drugi dla poczatkujących (wykorzystuje sonary od spodu do utrzymywania wysokości od ziemi przy niskich lotach)

Cena zestawu Falcore Connex to aktualnie $799 w wersji RTF z aparaturą RC od Connex. Jest też dostępna wersja KIT bez aparatury w cenie $499. Można nabyć obie wersjie w pre-orderze np. tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *