ERSA oficjalnie rozpoczęło działalność

ERSA, czyli European Rotor Sports Association oficjalnie zaczęło rozpoczęło swoją działalność. Założona w okolicach listopada zeszłego roku przez następujące osoby: Nigel Tomlinson, Herve Pellarin, Yann Oeffner, Richard Vinuesa oraz Andreas Nerbauer – ERSA działa jako organizacja non-profit, której celem jest promocja, ochrona oraz rozwój branży sportów związanych z dronami w Europie.

European Rotor Sports Association składa się z reprezentantów z każdego europejskiego państwa oraz z takich organizacji jak FAI. To ma zapewnić zasady „fair play” oraz bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników sportów dronowych – od pilotów po inżynierów i konstruktorów, którzy – niczym mechanicy w pit-stopach w F1 – będą dbać o maszyny podczas zawodów.

Jak ogłasza na swojej stronie organizacja ERSA – ma ona pełne wsparcie ze strony FAI (Fédération Aéronautique Internationale) – oficjalnej federacji miedzynarodowej zajmującej się sportami lotniczymi. Obie organizacji chcą wspólnie dbać o przestrzeganie reguł i organizować zawody w wyścigach dronów w kategorii F3U – oficjalnie ogłoszonej i nadanej odgórnie przez FAI.

Co ważne szczególnie teraz – ERSA zadbała o godną reprezentację europejską na World Drone Prix – mistrzostwach świata w wyścigach dronów, które odbędą się już w marcu w Dubaju. Najlepsi piloci z całej Europy będą reprezentować nasz kontynent jako drużyna The Tornado XBlade All Stars. Managerem drużyny został Nigel Tomlinson – Prezydent ERSA.

Tornado XBlades Racing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *