ERSA Euro Cup 2016 startuje już 6 października

Już w najbliższy czwartek wystartują Mistrzostwa Europy w wyścigach dronów w ramach ERSA Euro Cup 2016 – zawodów organizowanych przez ERSA (European Rotor Sports Association), europejskie stowarzyszenie skupiające fanów wyścigów dronów. Tegoroczne zawody o puchar odbędą się na Playa Es Cana na Ibizie i potrwają od 6 do 9 października.

Polskę najprawdopodobniej będzie reprezentowała drużyna „Team Poland” w składzie 6-zawodników wyłonionych do tych (jak również do Mistrzostw Świata na Hawajach) zawodów w polskich mistrzostwach Polish Drone Nationals 2016, które miały miejsce w Warszawie w dniach 3-4 września. Piszę „najprawdopodobniej”, bo na pewno 6 osób (1. Mac Poschwald, 2. Jay Janis Anderson z Łotwy, 3. Krzysztof Chartanowicz, 4. Michal Blumkowski , 5. Marcin Baliniak, 6. Piotr Walędziak)  dostało możliwość startu w ERSA Euro Cup 2016 – na chwilę obecną próbuję potwierdzić, ilu faktycznie zawodników z utworzonego Team Poland weźmie udział w tych mistrzostwach.

Na profilu Facebookowym ERSA kilka dni temu został opublikowany „practise track”, który można sobie samemu odtworzyć i ćwiczyć do zawodów (właściwy tor i jego wygląd nie jest znany):

Co zwraca szczególną uwagę? Nowy element, którego nie znajdziemy raczej na żadnych wcześniejszych zawodach: dwie bramki położone równolegle koło siebie, z czego jedną pokonać trzeba w klasyczny sposób, natomiast do drugiej najlepiej zrobić dynamiczny nawrót… power-loopem czyli dużą pętlą. Chodzi o element widoczny w 14. sekundzie filmu, poniżej zobrazowany w postaci statycznego obrazka:

ERSA Euro Cup 2016 - Powerloop gates
ERSA Euro Cup 2016 – Powerloop gates

Postaram się na bieżąco relacjonować przebieg zawodów – miejmy nadzieję udanych dla naszych zawodników. Powodzenia chłopaki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *