ERSA Euro Cup 2016 za nami. Podsumowanie

ERSA Euro Cup 2016, czyli impreza uznawana za Mistrzostwa Europy 2016 w wyścigach dronów, dobiegła końca. Impreza o tyle ważna, że z Polski pojechała tam całkiem silna reprezentacja. Jak się spisali i kto wygrał zawody? Też chcielibyśmy wiedzieć… 😉

Mistrzostwa Europy w wyścigach dronów odbywały się w dniach 6-9 października 2016 na Ibizie (Playa Es Cana). Wydawałoby się, że miejscówka idealna – słońce, ciepło, stabilna pogoda… Nic bardziej mylnego! Wprawdzie kwalifikacji przebiegły bez problemu, ale ostatniego dnia przez Ibizę przeszło… tornado. Spośród wszystkich pilotów w eliminacjach wybrano 64 najszybszych i to właśnie oni mieli rozegrać ostatecznie 1/8, ćwierć-, pół- i finały. Niestety pogoda pokrzyżowała całkowicie plany. A tak wyglądał „krajobraz po bitwie”, czyli po przejściu tornada przez tor wyścigowy (w trakcie filmu macie przebitki również z przejścia tornado):

Ostatni status na profilu Facebook organizacji ERSA sprzed kilkunastu godzin wygląda tak:

Niestety kolejnego update’u już nie było i nie wiemy czy sędziów wciągnęło w między czasie tornado, czy po prostu po ogłoszeniu wyników wszyscy poszli odreagować to, co się tam wydarzyło i nie było już czasu na kolejne aktualizacje wynikó;). Grunt, że chłopaki z polskiej ekipy nie stracili dobrego humoru i bawili się chyba całkiem dobrze 😉

Źródło: facebook.com; od lewej: Krzysztof Chartanowicz, Piotr Walędziak, Maciej Poschwald i Marcin Baliniak
Źródło: facebook.com; od lewej: Krzysztof Chartanowicz, Piotr Walędziak, Maciej Poschwald i Marcin Baliniak

Wyniki kwalifikacji

Przejdźmy jednak do wyników chociażby kwalifikacji. Tak wyglądała czołówka podczas kwalifikacji:

Dwóch najszybszych pilotów racer’ów z Polski nie zawiodło i zajęli kolejno 4 i 5-tą lokatę. Jeśli na tym skończyły się całe zawody to Polacy zajęliby dwa miejsca zaraz za podium, ale i tak nie byłoby chyba czego żałować. W końcu są w ścisłej czołówce zawodników w Europie (na kilkuset startujących).

Teraz pozostaje nam czekać na Droneworlds na Hawajach – oby tam pogoda nie sprawiła takich problemów.

PS. Ten post będzie aktualizowany, gdy tylko dowiem się od samych zawodników lub od organizatorów – jakie były faktycznie ostateczne wyniki ERSA Euro Cup 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *