Dwóch Polaków jedzie do Dubaju na World Drone Prix 2016!

Część polskiego teamu wyścigowego ROTORACER – Krzysztof Chartanowicz („dronas”) i Maciej Poschwald („dronksy”) – już w ten piątek leci do Dubaji na World Drone Prix 2016! Polacy pojadą walczyć tam w szeregach europejskiej drużyny najlepszych pilotów dronów wyścigowych na starym kontynencie – Tornado XBlades Racing.

marcin-baliniak-marbalon-world-drone-prix-2016 mac-poschwald-world-drone-prix-2016 krzysztof-chartanowicz-world-drone-prix-2016

Panowie z ROTORACER bez dwóch zdań są pionierami profesjonalnego latania dronami wyścigowymi w Polsce. Wspólnie od miesięcy przygotowują się do pierwszych w historii mistrzostw świata w wyścigach dronów, a ich postępy można obserwować na ich indywidualnych kanałach na YouTube (linki zamieszczone pod postem).

Wraz z nimi pojedzie również Marcin („marbalon”) Baliniak jako technical enginer, który zadba o gotowość sprzętu zawodników teamu Tornado XBlades Racing. Marcin jest konstruktorem i producentem słynnego sterownika KFC32 do multikopterów, systemów RC eLeReS dalekiego zasięgu, a także współtworzył software Betaflight z modyfikacją Boris-B, specjalnie pod ekstremalne wyczyny dronami wyścigowymi.

O samych zawodach World Drone Prix pisałem już wcześniej – odbędą się już za tydzień i potrwają od 7 – 12 marca 2016.

Ciekawe odnośniki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *