Dron GT-R, który dorównał Nissanowi GT-R

Wydawałoby się, że na rynku dronów istnieje już tyle przeróżnych modeli, że ciężko wymyśleć cokolwiek nowego. A jednak producent aut – Nissan – napotkał w tej kwestii pewien problem, bowiem nie znalazł wśród oferowanych dronów takiego, który mógłby stawić czoła najnowszemu Nissanowi GT-R. Prócz dotrzymywania mu tempa chodziło również o możliwość sfilmowania najnowszego Nissana GT-R z prędkością sięgającą prawie 200km/h. Rozwiązanie było jedno – trzeba było takiego drona stworzyć od podstaw.

Nissan GT-R - dron GT-R
Nissan GT-R – dron GT-R

W ten sposób powstał dron o prostej i oczywistej w tej sytuacji nazwie: GT-R. Został zaprojektowany i dostarczony przez znaną już na całym świecie ekipę racer’ów Tornado XBlades Racing, do której należy trzech polskich czołowych pilotów dronów wyścigowych (Mac Poschwald, Krzysztof Chartanowicz i Marcin Baliniak).

Kilka danych technicznych o dronie GT-R: od 0 km/h do 100km/h przyspiesza on w zaledwie 1,3 sekundy! Rama drona to Sky-Hero z włókna węglowego, jest napędzana silnikami XNova 2000kV i śmigłami 5×4. Jego maksymalna prędkość to aż 185km/h, a waga całkowita ok. 700g.

Wprawdzie całe „widowisko” stworzone przez Nissana wygląda wyłącznie jako akcja promocyjna Nissana GT-R, już sam fakt, że użyto w niej dronów wyścigowych świadczy, że wyścigi dronów to coraz popularniejsza dyscyplina, która zaczyna „wchodzić na salony”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *