Connex: nadchodzi rewolucja w FPV

Connex to marka stworzona przez firmę AMIMON, która od 2004 roku zajmuje się rozwojem technologii bezprzewodowego przesyłu obrazu HD, mającej zastosowanie np. w telewizji, medycynie czy obecnie w połączeniu z maszynami bezzałogowymi. Connex zostało oddelegowane do opracowywania rozwiązań związanych właśnie z branżą dronów. Firma zapowiada wielką rewolucję w branży dronów wyścigowych, która wpłynie na całkiem inny odbiór obrazu FPV niż miało to miejsce do tej pory. Szczegółów dowiemy się (zgodnie z tym ogłoszeniem) już 10 maja!

Już teraz możemy jednak domyśleć się, na czym będzie polegać zapowiadana rewolucja. Connex ma przedstawić światu 10 maja 2016 swój nowy produkt i będzie to najpewniej nowy system Connex HDFPV, który – zamiast analogowego sygnału z kamer płytkowych dość słabej jakości – będzie pozwalał na odbieranie obrazu FPV w czasie rzeczywistym i bez opóźnień w jakości HD 720p przy użyciu kamery Connex, która wejdzie w skład systemu.

Takie zapowiedzi pojawiły się już w sumie na samej stronie Connex oraz w komentarzach na Facebook’u pod poniższym filmem, który prezentuje zapewne możliwości nowego systemu Connex HDFPV:

Co możemy zyskać dzięki Connex HDFPV? Pytanie jest chyba banalne – prócz lepszego obrazu, a zatem i lepszych mocniejszych wrażeń podczas pilotowania racer’ów, nowa jakość obrazu może przełożyć się na jeszcze szybsze latanie dronami wyścigowymi. Piloci, dzięki lepszej jakości obrazu, będą mogli podświadomie odczytywać z niego więcej szczegółów, a co za tym idzie pokonywać przeszkody (bramki, pylony) z jeszcze większą prędkością i precyzją.

Czekamy zatem na 10 maj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *