Carbon Hornet 2B – świetna rama węglowa

Carbon Hornet 2B to rama stworzona przez Steve’a Creamer’a i jest to jedna z najbardziej oryginalnych ram dronów wyścigowych dostępnych na rynku. Steve jest byłym pracownikiem firmy Sikorsky – producenta śmigłowców i samolotów znanych na całym świecie, a obecnie sam projektuje i tworzy konstrukcje dronów.

Carbon Hornet 2B

Carbon Hornet 2B jest w całości wykonana z włókna węglowego. To, co pierwsze zwraca uwagę to jej wygląd, czy raczej kształt. Nie mamy tu klasycznego „płaskiego” układu, w którym ramiona, silniki, śmigła i kontroler leżą w tej samej poziomej płaszczyźnie. Dolna i górna platforma ramy została odpowiednio wygięta i wyprofilowana – przede wszystkim ze względów praktycznych. Dzięki temu tylne silniki są położone na wyższej płaszczyźnie niż przednie, kamera jest od razu zamontowana do szybkich lotów i jednocześnie dobrze zabezpieczona przed „kretowaniem”, silniki są tak osadzone, że zamontowane na nich śmigła nie obracają się blisko podzespołów drona, więc można zamocować śmigła o różnej średnicy. Jest również dużo miejsca na pakiet Li-Po – zarówno na dole od spodu jak i na górze konstrukcji.

Rama jest wykonana niezwykle estetycznie i ma bardzo aerodynamiczny kształt.

Carbon Hornet 2B

Carbon Hornet 2B

Nie sposób nie zauważyć również specyficznych ramion w Carbon Hornet 2B, które powodują kilkustopniowe nachylenie osi silników, a zatem również śmigieł, w kierunku lotu. To również służy uzyskiwaniu jeszcze większych osiągów – przede wszystkim prędkości.

Carbon Hornet 2B

Carbon Hornet 2B to z pewnością rama dla profesjonalistów, którzy lubią przede wszystkim latać szybko, a w drugiej kolejności – lubią gdy ich drony wyścigowe dobrze prezentują się w locie.

Cena jednostkowa ramy to aktualnie koszt $220, przy zamówieniu od 5 do 10 sztuk można ją mieć już za $140 od egzemplarza. Do zamówienia są dostępne na tej stronie: http://revaerial.com/carbon-hornet-2b/. Profil Steve’a na facebook’u znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/steve.craemer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *