Gogle FPV Aomway V1, Eachine D2 i Fatshark Dominator SE

Dziś prezentujemy trzy rynkowe nowości, które nie są jeszcze w sprzedaży ani nawet w przedsprzedaży, ale znane są już ich ceny, a lada dzień będzie można je kupić on-line. Dwie propozycje to gogle FPV „pudełkowe” o bardzo dużych możliwościach i bogatym wyposażeniu: Aomway V1 i Eachine D2. Trzecia propozycja to Fatshark Dominator SE – wersja Special Edition. Sprawdźcie!

1. Gogle FPV Aomway V1 – http://www.banggood.com/Aomway-VR-Goggles-V1-5_8G-40CH-800×480-5-Inch-FPV-Video-Glasses-Headset-p-1068478.html

Cena Banggood: 360zł

Gogle FPV Aomway VR V1
Gogle FPV Aomway VR V1

Jeśli będą tak dobre, jak antenki FPV produkowane przez Aomway to można założyć, że będzie warto je przetestować. Na pewno zachęcająca będzie cena na Banggood oferowana aktualnie na poziomie 360zł. Wyglądem gogle FPV Aomway V1 nie odbiegają zbytnio od innych gogli tzw. pudełkowych – czyli takich, w których jest jeden ekran LCD dość sporych rozmiarów (tutaj jest to 5 cali) i z racji konieczności oddalenia go od obydwu oczu na kilka centymetrów całość konstrukcji tworzy „pudełko” nakładane na oczy. Mimo wszystko na przedsprzedażowych grafikach gogle prezentują się całkiem przyjemnie: są z matowego materiału, mają jedno wejście na antenę odbiorczą (z drugiej strony zaślepka, może o czymś świadczyć), na górze znajdują się trzy przyciski do ustawień, po lewej stronie na dole znalazłyu się trzy gniazda: AV in, AV out i Audio.

Ciekawe jest wejście do zasilania gogli od góry – jest to dokładnie wtyczka DEAN, do której można bezpośrednio podpiąć li-pola zakończonego również gniazdem DEAN (od 2 do 4S). Pobierany prąd to 300mAh.

Gogle ważą ok. 300g bez baterii zasilającej i anteny. Co do wyświetlanego obrazu i jego rozdzielczości jest to 800×480, proporcje panoramiczne 16:9, automatyczne przełączanie między NTSC/PAL. Gogle mają oczywiście (bo to już w sumie standard) wbydowany odbiornik FPV 5.8GHz na 40 kanałów.

2. Gogle FPV Eachine D2 – http://www.banggood.com/Eachine-VR-D2-5-Inches-800480-40CH-Raceband-5_8G-Diversity-FPV-Goggles-with-DVR-Lens-Adjustable-p-1074866.html

Cena Banggood: 270zł

Gogle FPV Eachine VR D2
Gogle FPV Eachine VR D2

Gogle FPV Eachine VR D2 to kolejny kandydat na „hit” wśród tanich gogli pudełkowych. Za 270zł (cena w przedsprzedaży, regularna będzie równo $99) dostajemy:

  • gogle z monitorem 5″ i rozdzielczością 800*480
  • wbudowany odbiornik FPV 5.8GHz z diversity (!), 40-kanałami i dwiema antenami w zestawie (!) – panelową i dookólną (ze złączem RP-SMA)
  • DVR, czyli wbudowana nagrywarka wyświetlanego obrazu na karty microSD do 64Gb
  • regulowaną odległość soczewki od ekranu, bardzo przydatną dla osób z wadami wzroku
  • wbudowaną (ale z tyłu w pasek, nie w same gogle) baterię zasilającą Li-Ion 7.4V 2200mAh

Dodatkowo dla tych, którym mimo wygodnych pasków montażowych na głowie, gogle będą wciąż ciążyły producent pomyślał o zrobieniu otworu z gwintem od spodu, do zamocowania gogli na statywie fotograficznym. Całkowita waga gogli wraz z antenami to około 330g.

3. Fatshark Dominator SE – http://www.banggood.com/Fatshark-Dominator-SE-5_8G-FPV-Goggles-Headset-Video-Glasses-with-DVR-p-1077224.html

Cena Banggood: 1350zł

Fatshark Dominator SE
Fatshark Dominator SE – Special Edition

Fatshark Dominator SE to najdroższa propozycja z wszystkich tutaj zaprezentowanych, ale wciąć są to najtańsze „Dominatory” wśród wszystkich Fatsharków. W zasadzie po to zostaje wypuszczona ta seria – by za niższą cenę dać szansę zakupu osobom, które nie są wstanie przeznaczyć ok. 2000zł na nowe gogle FatShark, szczególnie z serii Dominator (V3 lub HD/HD2).

Fatshark Dominator SE w ciekawych kolorach prezentują się równie zacnie co droższe Dominatory. Dobór kolorów osobiście mi pasuje, a prócz tego wyglądem nie różnią się specjalnie od innych modeli. Różnica polega jednak na ich wyposażeniu w nieco inne ekrany LCD. W Dominatorach SE zastosowano VGA LCD 0.44″ 640×480, które zapewniają FOV (Field of View) równie duży co np. Dominatory HD2 (V2). Jak zapewnia producent – mimo słabszej rozdzielczości wbudowanych monitorów LCD do wersji Dominatorów SE – w przypadku odbierania sygnału analogowego video różnica między Dominatorami HD2 będzie praktycznie nie to zauważenia. Oczywiście w przypadku obrazu HD – to już inna bajka, ale dla kogoś kto lata FPV z kamerą płytkową to w zasadzie bez znaczenia.

W zestawie znajduje sie baterią Lipo 2S 1000mAh, ale można zastosować również własną LiPo do 3S (13V). W zestawie znajdziemy oczywiście pianki do przyklejenia wg uznania, 2 anteny dookólne Spironet RH, odbiornik Raceband 5.8GHz, dwie soczewki korygujące -2 DPI, ściereczki do czyszczenia i oczywiście twarde etui na gogle. To wszystko aktualnie za cenę 1350zł (+ prawdopodobnie cło, które przy tej wartości produktu może zostać naliczone).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *